Наш науковий відділ складається з групи досвідчених спеціалістів: психологів, психотерапевтів, педагогів, юристів та інших вчених-дослідників, які спеціалізуються на Транзакційному аналізі. Ми об’єднуємо наукових фахівців з різних регіонів України, які є членами УАТА та мають спільну мету — розвиток та популяризація ТА як ефективного наукового підходу психологічної допомоги у сферах: медичної, психологічної допомоги, педагогічної діяльності, державних та практичний інституцій, та життя суспільства в цілому.
Наша місія полягає в тому, щоб сприяти глибокому розумінню та ефективному застосуванню принципів ТА в практичній діяльності фахівців різних галузей. Ми прагнемо зробити ТА доступним інструментом для покращення взаємодії між людьми, підвищення якості послуг та розвитку особистості.
Теми досліджень
Наразі ми зосереджені на дослідженні впливу Транзакційного аналізу на благополуччя людей в умовах сучасних викликів. Зокрема, вивчаємо ефективність ТА у роботі з травмою, стресом та емоційним вигоранням. Також досліджуємо застосування ТА в освітній сфері та організаційному консультуванні.
Публікації науковців УАТА
Ми активно працюємо над науковими статтями та дослідженнями, які плануємо опублікувати в фахових наукових журналах України. Деякі з наших науковців вже мають публікації, присвячені темам ефективності ТА в різних сферах психологічної практики в педагогічній сфери. Також ми готуємо матеріали для участі в міжнародних конференціях.
Матеріали публікацій можна знайти в бібліотеці УАТА.
Як давно існує відділ науковців
Науковий відділ УАТА було засновано у 2023 році. Відтоді ми постійно розширюємо коло наших дослідників та напрямки роботи, співпрацюємо з іншими науковими установами та організаціями.
Як ці дослідження можуть бути корисними українцям та тим, хто цікавиться психологією та ТА
Наші дослідження спрямовані на підвищення ефективності психологічної допомоги та розвиток нових методик в ТА. Вони можуть бути корисними для практикуючих психологів, студентів, а також для всіх, хто прагне покращити своє розуміння себе та інших. Результати наших досліджень допомагають адаптувати ТА до сучасних реалій українського суспільства.
Плани на майбутнє
Наші науковці будуть продовжувати активно працювати над стандартизацією різних концепцій ТА у сферах педагогіки, юриспруденції, психологічної допомоги та охорони здоров’я. Зокрема:
- Педагогіка: Ми розроблятимемо методики застосування ТА для покращення навчального процесу, взаємодії між педагогами, вчителями та учнями, розвитку емоційного інтелекту в освіті.
- Юриспруденція: Впроваджуватимемо принципи ТА для розуміння мотивації поведінки сторін у правових конфліктах та покращення комунікації між юристами та клієнтами; досвід ТА в міднародному праві.
- Психологічна допомога: Створюватимемо стандартизовані протоколи використання ТА в терапії для підвищення ефективності психологічної підтримки та консультування.
- Охорона здоров’я: Застосовуватимемо ТА для покращення взаємодії між медичним персоналом і пацієнтами, зниження рівня стресу та підвищення якості медичних послуг. Зокрема, ми розроблятимемо протоколи лікування психічних та особистісних розладів за допомогою технік ТА. Це включатиме:
- Діагностика та глибше розуміння психологічного стану пацієнтів, ідентифікації їхніх внутрішніх конфліктів та патернів поведінки, на базі концепцій ТА.
- Терапевтичні інтервенції: Розробка стандартизованих методик терапії для лікування депресії, тривожних розладів, особистісних розладів та інших психічних станів за допомогою технік ТА.
- Профілактика та реабілітація: Застосування ТА в програмах профілактики психічних розладів та в реабілітації пацієнтів після лікування.